آتل

آتل شبانه ابزار ارتوپدی هستند که برای محافظت و حمایت از استخوان ها و مفاصل شکسته یا آسیب دیده استفاده می شود.

آنها به بی حرکت کردن اندام آسیب دیده کمک می کنند تا استخوان در جای خود بماند تا زمانی که به طور کامل بهبود یابد.

گچ‌ها با اسپلینت‌ها متفاوت هستند زیرا حمایت و محافظت بیشتری از اندامی که آسیب دیده یا شکسته است را فراهم می‌کنند.

آنها از موادی مانند گچ یا فایبرگلاس ساخته شده اند که به راحتی می توان به شکل دست یا پای آسیب دیده قالب زد.

آتل ها که به‌عنوان نیم‌گشتی نیز شناخته می‌شوند، پشتیبانی کمتری نسبت به گچ‌گیری دارند، اما استفاده از آنها سریع‌تر و آسان‌تر است. همچنین اگر تورم بازو یا پا کم یا زیاد شود، می‌توانند به راحتی سفت یا شل شوند.

آتل های آماده یا خارج از قفسه در اندازه ها و اشکال مختلف موجود هستند. در برخی موارد باید از اسپلینت هایی که به صورت سفارشی طراحی شده اند استفاده شود. تسمه‌های Velcro باعث می‌شود که بیمار یا ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی راحت‌تر آتل را بگذارند یا آن را خارج کنند.

زمانی که استخوان شکسته می شود از گچ و آتل استفاده می شود. پس از جراحی ارتوپدی نیز می توان از آنها استفاده کرد. گاهی اوقات به دلیل تورم ناحیه آسیب دیده بلافاصله پس از آسیب از آتل شبانه استفاده می شود.

پس از کاهش تورم، ممکن است یک گچ کامل روی اندام آسیب دیده اعمال شود.

اگر ناحیه آسیب دیده کمتر متورم شود و گچ شلتر شود، ممکن است نیاز به تعویض گچ در طول فرآیند بهبودی باشد. در این صورت، گچ ممکن است با یک آتل جایگزین شود تا آزادی حرکت بیشتری ایجاد شود.

پس از آسیب، از یک آتل شبانه برای ثابت نگه داشتن و محافظت از قسمت زخمی بدن از آسیب بیشتر استفاده می شود تا زمانی که شما کمک پزشکی دریافت کنید. مهم است که پس از بی حرکت شدن قسمت آسیب دیده بدن، گردش خون خوب را بررسی کنید.

از آتل شبانه برای آسیب های مختلف می توان استفاده کرد. به عنوان مثال، با شکستگی استخوان، تثبیت ناحیه برای کاهش درد، جلوگیری از آسیب بیشتر و اجازه دادن به فرد تا حد امکان حرکت مهم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *