بیل

انواع مختلفی از بیل مکانیکی هیوندای 500 برای مصارف مختلف وجود دارد. آنها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

بیل های چرخ دار معمولاً در مناطق شهری استفاده می شوند زیرا می توانند در جاده های عمومی تردد کنند. برای جبران عدم پایداری آنها، آنها به تثبیت کننده ها و تیغه ای مجهز شده اند که وزن آنها را افزایش می دهد و به نگه داشتن آنها روی زمین کمک می کند.

بیل‌های ردیابی پایدارتر و اغلب قوی‌تر در زمین‌های سخت استفاده می‌شوند. برخی از بیل مکانیکی های خزنده نیز می توانند به سیستم های شناور برای کار در محیط های آبی (مانند بندرها، مرداب ها، حوضچه ها و غیره) مجهز شوند.

به بیل مکانیکی پیاده روی بیل مکانیکی نیز گفته می شود. آنها دارای سه یا چند تکیه گاه هستند و می توانند به چرخ نیز مجهز شوند. آنها در مناطق حساس و صعب العبور مانند محیط های آبی یا کوهستانی یا برای برخی از کارهای جنگلداری استفاده می شوند. همچنین از آنها در خاکبرداری و VRD برای انجام عملیات ظریف استفاده می شود.

بیل مکانیکی را می توان بر اساس مشخصات بوم یا سطل نیز دسته بندی کرد:

بیل بكهو رایج ترین در كارهای عمومی است. بازو سطل را به دستگاه برمی‌گرداند تا آن را پر کند و به سرعت انواع مواد را حفاری کند.
بیل مکانیکی بارگیری از جلو برای کارهای بزرگ مانند کارهایی که در معادن انجام می شود مناسب است. در این حالت سطل از جلو بارگیری می شود.

بیل های کابلی، کم همه کاره اما پایدارتر، هنوز هم امروزه در معادن مورد استفاده قرار می گیرند.
در دهه‌های اخیر، مینی بیل‌های مکانیکی نیز رواج یافته‌اند و به افراد خصوصی و مشاغل کوچک یک جایگزین اقتصادی برای انجام سریع‌تر بسیاری از مشاغل ارائه می‌دهند.

همچنین امکان افزودن لوازم جانبی مختلف به انواع بیل مکانیکی وجود دارد که امکان استفاده را افزایش می دهد. به ویژه:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *