تخمه

یکی از رایج ترین آجیل های سالم، تخمه کدو در خوی خام است که مقرون به صرفه نیز می باشد. صنعت تخمه آفتابگردان کشور از جمله صنایعی است که به راحتی می تواند با کشورهای تولید کننده این محصول رقابت کند.

تولیدکنندگان بذر ایرانی علاوه بر تولید تخمه آفتابگردان در کشور و رسیدن به مرز خودکفایی، شرایط لازم برای صادرات تخمه آفتابگردان را نیز دارند.

یکی از مهمترین محصولات کشاورزی ایران تخمه آفتابگردان است که هر سال تقاضا برای آن بیشتر از سال گذشته است و به طور کلی بازار خرید و فروش تخمه آفتابگردان خام بسیار سریع در حال توسعه است.

این سوال ارتباط مستقیمی با جذابیت و سلیقه دارد. این آجیل مورد علاقه مردم کشور و جهان است، از این رو تولید این محصول از اهمیت خاصی برخوردار است و یکی از جنبه های مهم آن استفاده از روغن آن است.

خرید عمده تخمه آفتابگردان خام منجر به کاهش قیمت نهایی آنها در سراسر کشور می شود. محصول مورد نظر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین کشاورزان بذر را به کشورهای خارجی نیز ارسال می کنند.

این محصول توسط تامین کنندگان و شرکت های تولیدی صادر می شود و در بازارهای داخلی این محصول به صورت بسته بندی و بسته بندی موجود می باشد.

قیمت هر کیلوگرم محصول برای مصرف کنندگان بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و امروزه کشورهای حوزه خلیج فارس خریداران اصلی این محصول هستند.

قیمت این محصول بسته به وضعیت بازار و همچنین حجم عرضه و تقاضا متفاوت است و این دو عامل در قیمت گذاری نقش بسزایی دارند اما سفارش این محصول به صورت عمده و دریافت مستقیم آن از تولید کننده می تواند هزینه های مصرف را کاهش دهد.

قیمت ها مقیاس تازگی برای فروش تخمه آفتابگردان و سایر محصولات کشاورزی بسیار مهم است، بنابراین به این شاخص توجه زیادی می شود، هر چه تازه تر باشد، کیفیت بالاتری دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *