پسته

خواص پسته بسته بندی مزمز بسیار متنوع است. از بهبود فعالیت جنسی در مردان، تا وضعیت آن به عنوان غذای آنتی اکسیدانی، از طریق بهبود باروری، پیشگیری از دیابت یا تقویت استخوان ها و دندان ها.

مطالعات اخیر، مانند مطالعه انجام شده در بیمارستان و مرکز تحقیقات دانشگاه آتاتورک در آنکارا (ترکیه)، در سال 2019، نشان داده است که پسته کیفیت روابط جنسی در مردان را بهبود می بخشد.

یکی از خصوصیات این درخت این است که گیاهی دوپایه است، یعنی برخی از گیاهان فقط گلهای نر تولید می کنند که گرده می دهند، اما میوه نمی دهند و برخی دیگر فقط گل ماده هستند که پس از گرده افشانی، گلهای نر تولید می کنند.

میوه. می گویند وقتی مسلمانان رفتند، کسانی که به کشت آن ها ادامه دادند، از این صفت غافل شدند و تصمیم گرفتند درختان نر را که میوه نمی دادند از ریشه بردارند که درختان ماده نیز از ثمر نشستند.

معرفی مجدد این گیاه در اسپانیا پس از تقریباً چهار قرن پس از ترک کشت آن – در سال 1975 اتفاق افتاد، سالی که در آن کشاورزی، فرانسیسکو وارگاس، اولین درخت پسته را در مزرعه ای در تاراگونا کاشت. اما احتمالاً به دلیل آب و هوای آن منطقه، آزمایش جواب نداد.

خوزه فرانسیسکو کوسیرو، همچنین یک کشاورز و محقق، در مرکز تحقیقات زراعی-محیط زیستی El Chaparrillo در سیوداد رئال کار می‌کرد، زمانی که در سال 1986 به او مأموریت یافت تا به دنبال محصولات جایگزین برای محصولات سنتی باشد تا آنها را در کاستیا-لامانچا کاشته کند.

طبق مصاحبه ای که اخیراً در ال پایس انجام داده است، او متوجه شده است که این منطقه بهترین شرایط را برای کشت پسته دارد، بنابراین از تکنسین های کشورهایی که پسته در آن تولید می شود، به ویژه ایران، اطلاعاتی را جویا شده است. اطلاعات فراوان، جوانه های پسته مرطوب است تا بتوان آنها را پیوند زد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *