چرم

تمام سبک‌های بند ساعت چرم طبیعی که تاکنون مورد بحث قرار گرفته‌اند، عرض ثابتی دارند. به عبارت دیگر، شما می توانید قطر اسکوپ را در هر دو نقطه اندازه گیری کنید و آنها دقیقاً یکسان خواهند بود.

برای سبکی کاملاً متفاوت از دستبند، ساعت رویال اوک یک بند سگک دار با مفاصل به هم پیوسته معرفی می کند که هر چه بند از صفحه ساعت دورتر باشد پایین می آید.

بنابراین عرض بند در کنار ساعت بیشترین و در کنار بند کوتاه ترین است. این یک ظاهر منحصر به فرد ایجاد می کند که کمتر رایج است، اما با این وجود در بین علاقه مندان به ساعت بسیار محبوب است.

در نهایت، دستبند میلانی یکی از انعطاف‌پذیرترین طرح‌های دستبند است که دارای قطعات کوچک به هم پیوسته است که شبیه یک بند بافته شده است.

در واقع بند ساعت میلانی آنقدر محکم بافته شده است که مرز بین دستبند و بند را محو می کند. با این حال، یک ساعت میلانی معمولاً از فلزی ساخته شده است که در اتصالات بسیار کوچک به هم متصل شده اند، که آن را به یک دستبند تبدیل می کند.

در حالی که نوارهای ساعت نیاز به قطعات کوچکی دارند که از طریق اتصالات به هم وصل شده باشند، بند ساعت از دو قطعه جامد ماده ساخته شده است که توسط یک گیره یا مکانیزم قفل متصل شده اند.

در حالی که دستبندها معمولاً از فلز ساخته می شوند، بند ها معمولاً از چرم، نایلون، لاستیک یا مواد مشابهی ساخته می شوند که برای خم شدن به شکل مچ نیازی به اتصالات ندارند.

اگرچه بند ساعت‌ها احساس راحتی بیشتری می‌کنند و در برخی موارد ظریف‌تر به نظر می‌رسند، اما تنوع زیادی در سبک ارائه نمی‌دهند.

انواع بند ساعت آنقدر زیاد نیست که انواع مختلف دستبند وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق بند ساعت ها بند های ساده با سگک های فلزی یا مصنوعی هستند. اکثر آنها شامل یک سری سوراخ در امتداد بخشی از بند هستند تا اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان با اندازه های مختلف مچ می توانند آنها را به راحتی بپوشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *