ترشک

طرز تهیه ترشک انار شواهدی مبنی بر فواید آلو خشک روی استخوان همچنان در حال ظهور است. این مطالعه نقش ترکیبات  میوه را در مدل استخوانی پوکی استخوان پس از یائسگی برای بررسی فعالیت پربیوتیک آنها بررسی کرد. موش‌های تخمدان‌برداری شده با استئوپنیک با رژیم‌های غذایی حاوی آلو خشک، عصاره خام ترکیبات پلی فنلی آلو خشک عصاره خام تغذیه شدند.

با طرز تهیه ترشک آلوچه خشک  اثرات فعالیت پری بیوتیکی اجزای مختلف آلو خشک مورد بررسی قرار گرفت. همچنین اجزای آلوی خشک دارای فعالیت پربیوتیک بالقوه هستند، اما نقش‌های متفاوتی در میانجی‌گری تغییرات در تشکیل استخوان و تحلیل دارند که از استخوان در کمبود استروژن محافظت می‌کند.

تحقیقات متمرکز بر استراتژی های رژیم غذایی برای بهینه سازی سلامت استخوان و کاهش خطر شکستگی های پوکی استخوان در طول عمر منجر به بررسی طیف گسترده ای از غذاها و اجزای زیست فعال آنها شده است.
یک دسته از مواد غذایی که توجه قابل توجهی از سوی محققان در این زمینه جلب شده است، میوه های هسته دار قرمز تیره و بنفش هستند که برخی از آنها منبع خوبی از اسیدهای فنولیک هستند.
ترشک
اختلال در تنظیم هموستاز اکسیداتیو و عملکرد سلول های ایمنی عامل اصلی از دست دادن استخوان است که با کمبود استروژن و همچنین پیری رخ می دهد. بنابراین، منطقی است که هنگام طرز تهیه ترشک زردآلو گنجاندن چنین میوه هایی با ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می تواند اثرات محافظت کننده پوکی استخوان را بر روی اسکلت منتقل کند.
آلو خشک یکی از میوه های این دسته است که در مطالعات بالینی و پیش بالینی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. مطالعات اولیه در زنان یائسه، کارایی آلو خشک را در بهبود نشانگرهای زیستی استخوان و محافظت در برابر کاهش تراکم استخوان ستون فقرات و ساعد نشان داد.
پس از آن، دوز 50 گرم در روز آلو خشک به اندازه 100 گرم در روز در حفظ استخوان در مطالعه دیگری روی زنان یائسه مؤثر بود. اخیراً، مطالعات نشان داد که طرز تهیه ترشی مخلوط زعفرانی با آلو خشک استئوکلسین تاثیر منفی ندارد .
مطالعات پیش بالینی نشان داده است که آلو خشک از دست دادن استخوان در مدل های حیوانی کمبود هورمون غدد جنسی، آرتریت روماتوئید، پرتوهای یونیزان و پیری را کاهش می دهد و همچنین استخوان ترابکولار و قشر مغز را در مدل های حیوانی استئوپنیک ترمیم می کند.
 • منابع:
  1. Dried Plum’s Polyphenolic Compounds and Carbohydrates
 • تبلیغات:
   1. انگوری که سبب به دام افتادن سارق شد!
   2. قدیمی ترین ارگ حکومتی که با آجر نسوز ساخته شده بود
   3. عرق کاسنی افراد را باهوش تر می کند!
   4. دزدیدن جسد ملکه انگلیس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *