خرما

خرما، میوه ای است که از درختان خرما به دست می آید، عمدتاً در مناطق خشک مانند خاورمیانه و بخش هایی از کالیفرنیا رشد می کند. آنها را می توان به صورت تازه یا خشک مصرف کرد و از آنجایی که حاوی چربی یا کلسترول نیستند، نقش مهمی در تغذیه دارند.

علاوه بر این، این میوه ها مواد مغذی بدن را تامین می کنند که به افزایش انرژی و رفع گرسنگی کمک می کند. بنابراین، در ادامه در مورد خواصی که به سلامتی کمک می کنند صحبت می کنیم.

خرمای زاهدی جهرم فاقد کلسترول است و چربی بسیار کمی دارد. علاوه بر این، همانطور که قبلا ذکر شد، آنها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هستند، بنابراین می توانند به تنظیم سطح کلسترول بد کمک کنند.

خوردن این میوه ها ممکن است برای مبارزه یا پیشگیری از بیماری قلبی مفید باشد زیرا فیبر موجود در آنها نامحلول است، چربی و کلسترول را به هم متصل کرده و آنها را از بدن خارج می کند.

این را این مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی فارماکولوژی و انجام شده بر روی حیوانات نشان می دهد، به همین دلیل است که در حال حاضر تحقیقات بیشتری در این زمینه ضروری است.

آنها به دلیل داشتن فیبر محلول و نامحلول و انواع مختلف اسیدهای آمینه از سیستم گوارش مراقبت می کنند. خرما دارای فیبر است، حدود 6 درصد از مصرف روزانه توصیه شده در هر فنجان.

این محصولات چروکیده و براق برای هزاران سال یکی از مهم ترین غذاها در خاورمیانه بوده اند. آنها را می گذارند تا در آفتاب روی خود درخت خشک شوند و سپس برداشت می شوند.

نخل‌هایی که آنها را حمل می‌کنند، مقدس شمرده می‌شوند و در روزه‌های مذهبی ماه رمضان، اهمیت بیشتری در رژیم غذایی پیدا می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *