کیسه پلاستیکی

کیسه های پلاستیکی در همه جای محیط ما وجود دارد. وقتی برای خرید مواد غذایی خود می رویم، از کیسه های پلاستیکی استفاده می کنیم زیرا راحت هستند. در واقع، در زندگی مدرن ما، بخشی از ما شده است. با این حال، راحتی این کیسه های پلاستیکی هزینه بسیار بالایی برای محیط زیست دارد و تأثیر منفی می گذارد روی سلامتی انسان.

چندین شهر در سراسر جهان ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی را آغاز کرده اند، در حالی که برخی از آنها قوانین محدودی را علیه استفاده از کیسه های پلاستیکی به دلیل اثرات منفی استفاده از آنها اعمال کرده اند.

خرید نایلون کشاورزی

علاوه بر این، استفاده از کیسه های پلاستیکی یکی از مسائل بزرگی است که انسان ها در زندگی معاصر خود با آن مواجه هستند. شهرهایی مانند چین استفاده از پلاستیک را ممنوع کرده اند. بنگلادش و هند فقط استفاده و فروش کیسه های پلی اتیلن را ممنوع کرده اند که اساساً ضخامت آنها کمتر از 50 میکرون است.

کیسه های پلاستیکی معمولاً سبک وزن هستند و به همین دلیل می توانند مسافت های بسیار طولانی را با آب یا باد طی کنند. باد این کیسه‌های پلاستیکی را می‌برد و کل منطقه را زباله می‌کند. این زباله‌ها در میان درختان، حصارها و شناورهای موجود در آب‌ها گیر می‌کنند و به اقیانوس‌های جهان می‌روند.

کیسه های پلاستیکی از منابع تجدید ناپذیر ساخته شده اند و به همین دلیل به تغییرات آب و هوایی کمک زیادی می کنند.

بیشتر پلاستیک از پلی پروپیلن ساخته شده است که ماده ای از نفت و گاز طبیعی است. همه این مواد، مواد مبتنی بر سوخت‌های فسیلی تجدیدناپذیر هستند و از طریق استخراج و حتی تولید آنها، گازهای گلخانه‌ای ایجاد می‌شود که بیشتر به تغییرات آب و هوایی جهانی کمک می‌کند و برای جلوگیری از این موضوع می توانیم از گونی کنفی و یا پارچه ای استفاده کنیم.

در تولید این کیسه ها انرژی زیادی مصرف می شود.

کل انرژی مورد نیاز برای رانندگی یک کیلومتر یا 0.5 مایل معادل انرژی مورد نیاز برای تولید 9 کیسه پلاستیکی است. زمانی که عمر مفید هر کیسه پلاستیکی حدود 12 دقیقه است، منطقی نیست که از این منابع تجدیدناپذیر برای ساخت کیسه های پلاستیکی استفاده شود.

در حقیقت، کیسه های پلاستیکی مبتنی بر نفت هرگز تخریب نمی شوند. به جای تخریب پلاستیک، به قطعات کوچک کوچکی تقسیم می‌شود که با جارو شدن به اقیانوس‌ها ختم می‌شود و سپس توسط حیات وحش مصرف می‌شود. در حال حاضر، تقریباً 46000-1000000 قطعه پلاستیکی در هر مایل مربع از اقیانوس‌های کره زمین شناور است.

کیسه های پلاستیکی سمی هستند

کیسه های پلاستیکی مملو از مواد شیمیایی سمی و مضر است که شامل موادی شبیه استروژن است. یک گزارش چشم‌انداز سلامت محیطی فاش کرد که پلاستیک و نایلون طرح دار دارای ویژگی‌های شبیه‌سازی هورمون است و محصولات پلاستیکی مواد شیمیایی تولید می‌کنند که استروژن را تقلید می‌کنند.

این خطرناک است زیرا به این معنی است که عملکرد هورمون‌ها مانند استروژن و سایر هورمون‌ها را در بدن ما مختل می‌کند و باعث عدم تعادل هورمونی می‌شود که می‌تواند اثرات شدیدی بر سلامت ما داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *