آتل

آتل فایبرگلاس وسایل پزشکی هستند که شما می پوشید. آنها به گونه ای طراحی شده اند که مفصل یا ناحیه خاصی از بدن شما را از حرکت بیش از حد جلوگیری کنند.

اینها برای دست ها، مچ دست و آرنج رایج هستند. آن قسمت های بدن در معرض تعدادی آسیب استفاده بیش از حد و سوء استفاده قرار می گیرند. این نوع آسیب ها با حرکت باعث ایجاد درد می شوند، بنابراین آتل ها و بریس ها به کاهش درد در حین بهبود کمک می کنند.

آتل ها اغلب به درمان شکستگی و رگ به رگ شدن استخوان کمک می کنند. آنها شبیه ریخته گری هستند زیرا از فایبرگلاس یا گچ برای ساختن پوشش سخت استفاده می کنند.

تفاوت آنها در این است که تمام راه را دور بازوی شما نمی پیچند. اسپلینت ها برای استفاده کوتاه مدت فقط چند هفته یا کمتر هستند.

می توانید برای مدت نامحدودی از بریس استفاده کنید. پزشکان اغلب از آنها برای درمان درد مزمن یا جراحات در دست، مچ دست و آرنج استفاده می کنند.

افراد همچنین برای جلوگیری از صدمات بعدی هنگامی که شغل یا سرگرمی هایی دارند که نیاز به حرکات تکراری دارند، آنها را می پوشند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است در دست، مچ دست یا آرنج خود درد داشته باشید. پزشک ابتدا شرح حال می گیرد و آزمایش های تشخیصی را برای تعیین منبع درد انجام می دهد.

این شامل گرفتن اشعه ایکس نیز می شود. این تصاویر به پزشک اجازه می دهد تا استخوان های داخل بازوی شما را ببیند تا آسیب شما را پیدا کند.

هنگامی که پزشک منبع درد یا آسیب را مشخص می کند، برای شما یک آتل یا بریس قرار می دهد. بریس ها در چندین اندازه وجود دارند و اغلب قابل تنظیم هستند. این به این معنی است که می توانید پس از کاهش تورم آن را سفت کنید.

علاوه بر پوشیدن بریس، پزشکان اغلب استراحت دادن به مفصل یا استخوان درگیر را توصیه می‌کنند. این کار درد را کاهش می دهد و به ناحیه آسیب دیده فرصتی برای بهبودی می دهد. کمپرس یخ همچنین به کاهش درد و تورم کمک می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *