شکلات

هرچه نوار تیره تر باشد، به طرز شگفت انگیزی ممکن است سالم تر باشد. صدها سال است که انسان ها شکلات را به شکلی مصرف می کنند. بیشتر این مدت به شکل کاکائو مایع بود که از دانه های کاکائو درست می شد.

برخی از فرهنگ ها اما نه همه از آن زمان شکر، شیر و بسته بندی های براق اضافه کرده اند. کسانی که هنوز کاکائو را به روش سنتی تر مصرف می کنند، بحثی را در مورد اینکه آیا شکلات فله ای فرمند می تواند برای سلامتی شما مفید باشد، برانگیخته است.

به گفته مرجی، برای مثال سرخپوستان کونا که در جزایر سان بلاس در پاناما زندگی می کنند، فشار خون پایینی دارند که با افزایش سن افزایش نمی یابد، میزان حملات قلبی، سکته مغزی، دیابت و سرطان پایین است. مک کالو، مدیر ارشد علمی تحقیقات اپیدمیولوژیک در انجمن سرطان آمریکا.

و برخلاف اجماع علمی که نمک بیش از حد می تواند فشار خون را افزایش دهد، رژیم غذایی آنها به اندازه یک آمریکایی معمولی نمک دارد.

مک کالو برای اینکه بفهمد دقیقاً چه چیزی روزانه مصرف می کنند، از سرخپوستان کونا بازدید کرد. او متوجه شد که آنها حدود چهار فنجان کاکائو (کاکائو مخلوط با آب و مقادیر کمی شکر) در روز مصرف می‌کنند.

اما خانم مک کالو نمی تواند با اطمینان سلامتی سرخپوستان کونا را به مصرف کاکائو نسبت دهد، به خصوص که آنها همچنین دو برابر بیشتر از رژیم غذایی معمول آمریکایی ها میوه و چهار برابر ماهی می خوردند. علاوه بر این، آنها سبک زندگی فعال تری نسبت به ما در غرب دارند.

جوآن منسون، استاد پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد، می‌گوید بسیاری از مطالعات مشاهده‌ای دیگر فواید قلبی شکلات تلخ را مورد بررسی قرار داده‌اند، اما ممکن است با این واقعیت مغرضانه باشند که افرادی که بیشتر شکلات می‌خورند، کمتر نگران وزن خود هستند. او می افزاید که ممکن است در ابتدا آنها نیز سالم تر باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *