کیسه پلاستیکی

کیسه های پلاستیکی به عنوان سوخت های فسیلی شروع می شوند و به زباله های مرگبار در محل های دفن زباله و اقیانوس ها ختم می شوند. پرندگان اغلب کیسه های پلاستیکی خرد شده را با غذا اشتباه می گیرند و معده آنها را با زباله های سمی پر می کنند. برای لاک پشت های دریایی گرسنه، تشخیص چتر دریایی و کیسه های پلاستیکی شناور تقریبا غیرممکن است. ماهی ها هزاران تن پلاستیک را در سال می خورند و آن را در زنجیره غذایی به ماهی های بزرگتر و پستانداران دریایی منتقل می کنند. میکروپلاستیک ها نیز توسط افراد از طریق غذا و در هوا مصرف می شوند. تخمین زده می شود که در سراسر جهان، مردم هر هفته معادل یک کارت اعتباری پلاستیک مصرف می کنند، و پیش بینی می شود که تا سال 2050، پلاستیک بیشتر از ماهی در دریا باشد.

صنعت سوخت فسیلی قصد دارد تولید پلاستیک را تا 40 درصد در دهه آینده افزایش دهد. این غول‌های نفتی به سرعت در حال ساخت کارخانه‌های پتروشیمی در سراسر ایالات متحده هستند تا گاز شکسته شده را به پلاستیک تبدیل کنند. این به معنای پلاستیک بیشتر در اقیانوس‌های ما، انتشار گازهای گلخانه‌ای بیشتر و آلودگی هوای سمی‌تر است که بحران آب و هوایی را تشدید می‌کند که اغلب به طور نامتناسبی بر جوامع رنگین پوست تأثیر می‌گذارد.

10 حقیقت در مورد کیسه و نایلون فانتزی پلاستیکی یکبار مصرف
حقایق کیسه های پلاستیکی
آمریکایی ها سالانه 100 میلیارد کیسه پلاستیکی استفاده می کنند که برای تولید آن به 12 میلیون بشکه نفت نیاز است.
آمریکایی ها به طور متوسط ​​از 365 کیسه پلاستیکی برای هر نفر در سال استفاده می کنند. مردم دانمارک به طور متوسط ​​از چهار کیسه پلاستیکی در سال استفاده می کنند
تنها حدود 14 کیسه پلاستیکی برای معادل گاز مورد نیاز برای رانندگی یک مایل لازم است.5
در سال 2015 حدود 730000 تن کیسه پلاستیکی، گونی و بسته بندی (شامل PS، PP، HDPE، PVC و LDPE) در ایالات متحده تولید شد، اما بیش از 87٪ از این اقلام هرگز بازیافت نمی شوند و در محل های دفن زباله و اقیانوس ها می چرخند. .6
حدود 34 درصد از لاک پشت های دریایی مرده پلاستیک بلعیده اند

خرید نایلون

پلاستیکی که معمولاً در بطری‌ها، کیسه‌ها و ظروف غذا استفاده می‌شود حاوی افزودنی‌های شیمیایی مانند مختل‌کننده‌های غدد درون ریز است که با اثرات منفی بر سلامتی از جمله سرطان‌ها، نقایص مادرزادی و سرکوب سیستم ایمنی در انسان و حیات وحش همراه است.
1000 سال طول می کشد تا یک کیسه پلاستیکی در محل دفن زباله تخریب شود. متأسفانه، کیسه ها به طور کامل از بین نمی روند، اما در عوض تخریب می شوند و تبدیل به میکروپلاستیک هایی می شوند که سموم را جذب می کنند و به آلودگی محیط ادامه می دهند.
شیرابه های شیمیایی از کیسه های پلاستیکی رشد مهم ترین میکروارگانیسم های جهان، پروکلروکوکوس، باکتری دریایی که یک دهم اکسیژن جهان را تامین می کند، مختل می کند.
1.9 میلیون کیسه مواد غذایی و سایر کیسه های پلاستیکی در پاکسازی بین المللی سواحل 2018 جمع آوری شد.
در سال 2014 کالیفرنیا اولین ایالتی بود که کیسه های پلاستیکی را ممنوع کرد. تا مارس 2018، 311 آیین نامه محلی برای کیسه در 24 ایالت، از جمله هاوایی، تصویب شده است. از ژوئیه 2018، 127 کشور نوعی قانون را برای تنظیم کیسه های پلاستیکی تصویب کرده اند.13

راه هایی که می توانید کمک کنید
از قانون رهایی از آلودگی پلاستیک حمایت کنید، که به تدریج پلاستیک های دور ریخته شده را حذف می کند، صنعت را مسئول ضایعات آن می داند و ساخت و ساز در کارخانه های جدید تولید پلاستیک را متوقف می کند. از اعضای کنگره خود بخواهید که از این لایحه مهم با هدف مقابله با بحران آلودگی پلاستیکی حمایت کنند.
ابتدا پیشگیری از زباله را تمرین کنید و در صورت امکان استفاده مجدد را انتخاب کنید. هنگام خرید همیشه یک کیسه قابل استفاده مجدد به همراه داشته باشید. با شستن منظم کیسه های خود و خشک کردن کامل آنها، می توانید بارها و بارها از آنها استفاده کنید.

یک شرکت به نام Formosa Plastics، در تلاش است تا یک کارخانه پتروشیمی بزرگ آلاینده در لوئیزیانا بسازد که به جامعه سیاه پوست آسیب برساند، تالاب ها را تخریب کند و بحران آلودگی پلاستیک را عمیق تر کند. طوماری را امضا کنید و از رئیس جمهور بایدن بخواهید مجوز فدرال Formosa Plastics را که در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده و توسط سپاه مهندسین ارتش در حال ارزیابی مجدد است، لغو کند.
پرزیدنت بایدن می تواند با اقدامات اجرایی به سرعت به بحران آلودگی پلاستیک رسیدگی کند. از او بخواهید که برای سلامت، آب و هوا و حیات وحش ما در مورد پلاستیک‌ها و حتی تولید نایلون دسته دار در منزل اقدامی جسورانه انجام دهد.
درباره چگونگی تهدید آلودگی پلاستیکی حیات وحش بیشتر بدانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *