میلگرد

مطالعه آزمایشی مقایسه ای عملکرد ضربه ای پایه های تعویض میلگرد حرارتی میانه فولادی ضد زنگ با مقاومت برابر مجله بین المللی سازه های فولادی جلد 20، صفحات 67-79 (2020) به این مقاله استناد کنید.

مشخص شده است که پدیده‌های ناپایداری میلگرد و پیچیدگی ساخت مرتبط با جایگزینی میلگردهای پایه معمولی با میلگردهای فولادی ضد زنگ با تعداد قطعات و مقاومت برابر است.

بنابراین، این مطالعه به بررسی مسائل مربوط به جایگزینی برابر مقاومت میلگرد اوتکا پایه فولادی ضد زنگ با توزیع های مختلف پرداخت.

میلگرد

این مطالعه از پیشرفته‌ترین سیستم تست ضربه چکش سنگین چند منظوره داخلی موجود استفاده کرد و یک آزمایش مقایسه‌ای از نتایج ضربه افقی دو گروه از مدل‌های پایه با مقیاس انقباض 1/5 انجام داد.

هدف از این آزمایش، تجزیه و تحلیل نیروی ضربه، جابجایی ضربه، منحنی تاریخچه زمانی کرنش، انتشار و توزیع ترک، آسیب های مافوق صوت به بتن و غیره بود.

نتایج آزمایش موارد زیر را نشان داد: نمونه اصلی یک روند تغییرات ثابت را با نمونه جایگزینی برابر میلگرد فولادی ضد زنگ با توزیع های مختلف از جنبه های حداکثر نیروی ضربه، کرنش میلگرد و بتن، اوج جابجایی و غیره نشان داد.

در، تحت شرایط ضربات چندگانه مداوم. نرخ میلگرد اصفهان و تغییرات نسبی در محدوده ± 10٪ تحت انرژی ضربه برابر یافت شد. کمیت و توزیع ترک‌ها، و همچنین آسیب‌های بتن، تحت انرژی ضربه برابر تقریباً ثابت هستند.

بنابراین، در این تحقیق، برای حل مشکلات مربوط به خوردگی میلگرد، مازاد مقاومت، اتلاف منابع و غیره، جایگزینی میلگردهای پایه معمولی با میلگرد حرارتی فولادی ضد زنگ با مقاومت برابر و توزیع متفاوت، امکان پذیر در نظر گرفته شد. .

  • منابع:
    1. A Comparative Test Study of the Impact Performances of Stainless-Steel Rebar Equal-Strength Replacement Piers
  • تبلیغات: 
  1. مردی با روشویی ظرف پذیرایی ساخت
  2. افزایش مصرف گاز به خاطر بو کردن الکل
  3. ادعای جنجالی پوتین در مورد اغتشاشات ایران
  4. چگونه با کیسه فریزر دم کنی درست کنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *