کیسه برنج

همانطور که پرزیدنت کندی زمانی گفت: “یک نفر می تواند تفاوت ایجاد کند و هر فردی باید تلاش کند.” این چیزی است که آخر هفته گذشته در انبار Northwest Harvest در کنت تجربه کردیم. ما آموختیم که اگرچه راه حل سریعی برای فقر وجود ندارد، اما همه ما می توانیم کمک کنیم و تفاوت ایجاد کنیم، یک نفر در یک زمان، یا در مورد ما، هر بار یک کیسه برنج.

بیش از 30 نفر از اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه UW و خانواده ها و دوستان آنها در آخر هفته گذشته دو ساعت از وقت خود را داوطلبانه برای کمک به مبارزه با گرسنگی در ایالت واشنگتن صرف کردند. همه ما در انبار Northwest Harvest در کنت ملاقات کردیم تا به دسته بندی و بسته بندی مجدد غذای فله در بخش های خانوادگی برای توزیع در بانک های مواد غذایی در سراسر ایالت کمک کنیم. Northwest Harvest تنها توزیع‌کننده بانک مواد غذایی غیرانتفاعی است که در سراسر ایالت فعالیت می‌کند و به شبکه‌ای از بیش از 370 بانک غذا، برنامه‌های غذایی و مدارس نیازمند در سراسر ایالت واشنگتن غذا ارائه می‌کند. این آژانس امداد گرسنگی به شدت به داوطلبان متکی است و هر سال بیش از 32 میلیون پوند غذا توزیع می کند که معادل بیش از دو میلیون وعده غذایی در هر ماه است.

پس از توضیح مختصری در مورد برنامه و قوانین ایمنی غذا، وارد اتاق بزرگی شدیم و بلافاصله مشغول به کار شدیم. داوطلبان با توجه به توانایی های بدنی خود شغلی تعیین شدند. حتی کودکان، برخی از آنها 9 ساله نیز کمک کردند!

مایکل واگنر، استاد مدیریت عملیات در دانشکده بازرگانی UW Foster، از عملیات کارآمد در انبار شگفت زده شد. کار او این بود که هر گونی کنفی برنج را ببندد و آنها را روی یک پالت بچسباند. او وقتی فهمید که شخصاً تقریباً 5000 پوند را در 1.5 ساعت بلند کرده است شگفت زده شد!

گونی کنفی

زمان گذشت و چیز بعدی که می دانیم شیفت ما به پایان رسیده است. دستکش‌ها و توری‌هایمان را درآوردیم و دوباره در ورودی نشستیم، جایی که به ما گفتند چقدر برنج کمک کرده‌ایم بسته‌بندی کنیم. گروه Whole U به همراه 12 داوطلب دیگر از جامعه محلی به بسته بندی 4950 پوند برنج کمک کردند که معادل 3803 وعده غذایی است! ما نمی توانستیم باور کنیم که در کمتر از دو ساعت کارهای زیادی انجام داده ایم.

از Northwest Harvest برای کمک به ما تشکر می کنیم و از همه داوطلبانی که دو ساعت از روز شنبه خود را صرف حمایت از چنین سازمان ارزشمندی کردند سپاسگزاریم!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *