ام دی اف

امروزه در بازار می توان طبقات یا انواع مختلفی از ام دی اف طرح سنگ روشن اعم از توپر یا کامپوزیت پیدا کرد. همه آنها با خواص و قیمت های بسیار متفاوت.

برای کسانی که عادت به کار با آنها ندارند، تصمیم می تواند پیچیده باشد، یا حتی بدتر از آن، زمانی که همه آنها را شبیه به هم تشخیص دهیم، که ما را به اشتباه می کشاند.

هر نوع تخته با در نظر گرفتن یک سری کاربردها ساخته شده است.

برخی در برابر ضربه، برخی دیگر در برابر پیچش، در برابر آب مقاومت بیشتری دارند، مواردی هستند که به عنوان تکیه گاه عناصر تزئینی و غیره در نظر گرفته شده اند.

ما می توانیم آنها را بر اساس چندین معیار طبقه بندی کنیم. با توجه به مواد و فرآیند ساخت یا با توجه به پرداخت یا پوششی که دریافت می کنند. فراموش نکنید که این ترکیب رایج است.

تخته های چوب جامد اساساً نوارهایی از چوب هستند که به یکدیگر چسبانده شده و یک تخته را تشکیل می دهند که به عنوان تخته چسب شناخته می شود. برای اتصال، علاوه بر چسب و چسب، می توان از رولپلاک، اتصالات زبانه و شیار یا اتصالات دندانه دار استفاده کرد.

با توجه به ویژگی های این نوع تخته، چوب مورد استفاده برای ساخت آنها را فراهم می کند: زیبایی، دوام یا مقاومت.

به عنوان مثال، اگر قصد ساخت پیشخوان آشپزخانه را داشته باشیم، به چوبی متراکم و مقاوم در برابر ضربه علاقه مند می شویم، برای مبلمان فضای باز، چوبی با دوام در برابر رطوبت و حمله حشرات.

برای ساخت این تخته ها از خاک اره و یا ذرات چوب های مختلف استفاده می شود، خرد شده، فشرده شده و توسط چسب یا چسب به هم متصل می شوند.
افزودنی ها را می توان برای بهبود برخی ویژگی ها اضافه کرد: مقاومت بیشتر در برابر آب یا قالب، در برابر آتش … آنها عمدتاً با پوشش ملامین فروخته می شوند، نوعی پوشش که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد.
خام، بدون لایه ملامینه مشخصه آن، این نوع آگلومراها با توجه به ظاهر درشت خود، کاربرد نسبتاً باقیمانده ای دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *