سیب

انواع زیادی سیب میدان اصفهان در خواربار فروشی ها و بازارهای کشاورزان انباشته شده است.

اما بهترین سیب برای دستور العمل ها و میان وعده های شما چیست؟ بیایید در مورد 25 نوع سیب صحبت کنیم طعم، رنگ، ریشه و بافت آنها متفاوت است و می توان از آنها برای غذاهای مختلف استفاده کرد.

هنگامی که این لیست را کامل کردید، یک متخصص اپل خواهید بود شکی نیست که شما همیشه انواع عالی سیب را برای دستور العمل سیب بعدی خود انتخاب خواهید کرد.

منشأ سیب گالا نیوزلند است و یک سیب میان وعده فوق العاده درست می کند آنها قدبلند و لاغر هستند و پوستشان کمی زردتر از سیب های دیگر است گاهی اوقات آنها حتی نوارهای زرد دارند.

طعم یک سیب گالا ملایم و ترد است از آنجایی که آنها طعم تند ندارند، برای میان وعده ایده آل هستند اما می توان از آنها در اکثر دستور العمل های آشپزی و پخت نیز استفاده کرد.

سیب

سیب های خوشمزه قرمز احتمالاً همان چیزی هستند که وقتی یک سیب را تصویر می کنید به آن فکر می کنید. رنگ آنها قرمز تیره است و طعم شیرینی دارند.

این سیب‌ها کمی نرم‌تر از سایر سیب‌ها هستند، اما همچنان بافت ترد خوبی دارند هنگام استفاده از قرمز خوشمزه در دستور العمل ها، به غذاهایی بچسبید که نیازی به حفظ شکل سیب ندارند.

سیب های ترد عسلی بسیار ترد و فوق العاده شیرین هستند این سیب ها بسیار محبوب هستند و تقاضای زیادی دارند.

اگرچه آنها در تمام طول سال در دسترس هستند، اما در ماه های پاییز بسیار خوشمزه هستند سیب های ترد عسلی به دلیل طعم دوست داشتنی که دارند معمولاً برای تهیه آب سیب استفاده می شوند.

از آنجایی که آنها خوب و ترد هستند، تقریباً در هر دستور پختی می توانند شکل خود را حفظ کنند سیب فوجی در ژاپن اختراع شد و برای میان وعده و پخت عالی است.

آنها به دلیل طعم و سفتی که دارند میوه ای بسیار متنوع هستند این سیب ها بافتی شیرین و ترد دارند و در اوایل زمستان به اوج خود می رسند.

آنها به خوبی در فر نگه می دارند، اما در سالاد یا سالاد نیز فوق العاده هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *