کاشی

انواع مختلفی از کاشی و سرامیک یزد امروز موجود است که رایج ترین آنها کاشی های سرامیکی و چینی است و همچنین کاشی های شیشه ای، کاشی های سیمانی، کاشی های فلزی و کاشی های سنگی نیز وجود دارد و همه این انواع آن را گیج کننده می کند. برای انتخاب نوع کاشی مناسب برای هر سایت، علاوه بر بودجه، انتخاب برخی از انواع آن را محدود می کند و پاراگراف های زیر در مورد بهترین انواع کاشی ها و محل استفاده از آنها صحبت می کنند.

سرامیک بهترین و رایج ترین نوع کاشی در منازل است. زیرا برای بسیاری از کاربردها مناسب است، زیرا بادوام است، به راحتی تمیز می شود و علاوه بر قیمت مناسب، در صدها طرح و رنگ موجود است.

بهتر است قبل از خرید قطعات سرامیکی از شماره قطعه آنها اطمینان حاصل کنید. برای به دست آوردن یک نتیجه نهایی تمیز و یکنواخت، کاربر باید تفاوت بین سرامیک های لعابدار و بدون لعاب را نیز بداند، به عنوان مثال، سرامیک های بدون لعاب یک حس هنری روستایی ایجاد می کنند، در حالی که کاشی های سرامیکی لعابدار محافظت بیشتری برای کف های طولانی مدت ایجاد می کنند.

نوع دیگر از بهترین و رایج ترین نوع کاشی چینی است که از نظر جذابیت با کاشی و سرامیک تفاوت دارد. از آنجایی که پرسلن سنگ طبیعی، آجر یا چوب را شبیه سازی می کند و نیازی به نگهداری ندارد، زیرا چند منظوره است و در طرح ها، رنگ ها و الگوهای مختلف موجود است.

برای ایجاد تنوع در هنگام طراحی فضا، و می توان از آن در داخل و خارج از خانه استفاده کرد. زیرا یخ نمی زند، محو نمی شود و نمی شکند و می توان از آن در حمام یا آشپزخانه و مناطق پر رفت و آمد استفاده کرد.این نوع کاشی یکی از بهترین انواع کاشی جایگزین سنگ طبیعی است و به دلیل تمیز کردن آسان و بدون باقی ماندن لکه بر روی آن متمایز می شود، اما عیب احتمالی آن این است که شیشه به طور طبیعی سریع می شکند.

به همین دلیل توصیه می‌شود که کاشی‌های شیشه‌ای در مکان‌های پرتردد مانند کف آشپزخانه و حمام استفاده نشود، بلکه می‌توان از آن‌ها در مکان‌های امن‌تر مانند روی میزها یا میزها، اطراف شومینه یا روی دیوارها استفاده کرد. .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *