مبل

ویژگی های یک مبل خوب چه ویژگی ها و ویژگی های یک مبل خوب دارد با توجه به شکل، اندازه، وزن و کیفیت بهترین نوع مبل، عوامل مختلفی دخیل هستند، مانند متریال به کار رفته در آن، وزن نهایی مبل، جنس و کیفیت روکش مبل، نحوه طراحی و ساخت مبل و عوامل دیگر.

مهمترین ویژگی های یک مبل با کیفیت بالا در زیر ذکر شده است. مواد استفاده شده و کیفیت مبل متریال چوبی به کار رفته در بدنه مبل و کلاف مبل ال راحتی در آن به کار می برند، نقش مستقیمی در طول عمر آن دارند.

انواع مبل های گردویی، توسکا، راش، روسی و بلوط پرکاربردترین و محبوب ترین انواع مبل های جدید هستند. هر کدام از این نوع چوب ها ویژگی های خاص خود را دارند و در نهایت قیمت نهایی محصول ساخته شده از آن نیز متفاوت است.

در این میان چوب روسی (معمولا از کاج اروپایی یا کاج اروپایی) به دلیل مقاومت خوب و قیمت مناسب انتخاب اول تولیدکنندگان مبلمان است. جنس روکش و کیفیت دوخت مبل روکش مبل را می توان از پارچه کتان، مخمل یا دیگر انواع پارچه و همچنین چرم تهیه کرد.

ضمناً در سالهای اخیر پارچه های ترکیبی نیز تولید شده است که از مقاومت خوبی برخوردار هستند.به طور کلی متریال روکش مبل باید تا حد امکان در برابر کشش نسبی، نور خورشید و فشار مقاوم باشد.

علاوه بر این، مبل روکش چرمی باید دارای قسمت هایی باشد که صاف نباشد تا از تعریق زیاد جلوگیری شود. علاوه بر این موارد، روش دوخت مبل باکیفیت به گونه ای است که به سختی دیده می شود و از الیاف مقاوم و مستحکم برای دوخت استفاده می شود.

همه این موارد در نهایت بهترین طراحی مبل را ایجاد می کنند. برای مطالعه بیشتر مقاله انواع پارچه مبل و روش های تعیین کیفیت پارچه مبل را مطالعه کنید.

ارتفاع مبل از سطح زمین ارتفاع مبل باید از سطح زمین باشد تا کفی که روی آن می نشیند کاملاً روی زمین باشد و در عین حال احساس راحتی کند.

این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که مبل آنقدر بلند نباشد که فرد مجبور شود پاهای خود را دراز کند و آنقدر کوتاه نباشد که زانوها بعد از نشستن بالاتر از سطح مبل قرار گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *