کنسرو

غذاهای کنسرو شده بسیار راحت هستند زیرا اکثر میوه ها و سبزیجات را در تمام طول سال در دسترس قرار می دهند. و، آنها بسیار آسان در دسترس هستند. آنها را در قفسه های سوپرمارکت در هر فروشگاه پیدا خواهید کرد.

اما، هنگام خرید کنسرو بادمجان، به یاد داشته باشید که تاریخ انقضا را بررسی کنید و مطمئن شوید که قوطی‌ها گرد و خاکی به نظر نمی‌رسند یا برچسب‌های پاره‌ای ندارند، زیرا ممکن است نشان دهنده موجودی قدیمی باشد.

در خانه، قانون را تمرین کنید، ابتدا وارد شوید، اول بیرون بروید. این بدان معناست که ابتدا باید از قدیمی ترین محصولات استفاده کنید. راه ساده برای انجام این کار این است که قوطی های تازه خریداری شده را پشت همان محصولاتی که قبلاً دارید قرار دهید.

غذاهای کنسرو شده ماندگاری طولانی دارند، اما این به این معنی نیست که قبل از استفاده آنها را چندین سال نگه دارید. غذاهای کنسرو شده با اسید بالا مانند آب میوه ها، گوجه فرنگی، میوه ها و ترشیجات به مدت 12 تا 18 ماه به خوبی ذخیره می شوند.

در حالی که غذاهای کنسرو شده کم اسید مانند محصولات گوشتی و سبزیجات به مدت 2 تا 4 سال به خوبی ذخیره می شوند.

مکانی خشک با دمای نسبتا خنک برای نگهداری غذاهای کنسرو شده بهتر است. مطمئن شوید که آنها را در جای گرم و نزدیک فر یا در زیر نور مستقیم خورشید نگهداری نکنید. آنها باید خشک و خنک نگه داشته شوند تا از زنگ زدن خود قوطی جلوگیری شود که ممکن است باعث نشتی و در نهایت خراب شدن غذای داخل آن شود.

این یک عمل توصیه نمی شود، اما در صورت نیاز به گرم کردن کنسرو در ظرف، برای جلوگیری از افزایش فشار، باید درب بالایی آن برداشته شود. قوطی باز شده را ممکن است با یک تکه فویل آلومینیومی بپوشانید، سپس در آب داغ قرار دهید و بجوشانید. هرگز قوطی را در مایکروویو قرار ندهید.

قبل از باز کردن تمام قوطی ها به دقت نگاه کنید. یک درب برآمده یا یک قوطی فرورفته یا نشتی نشانه فساد است. وقتی آن را باز می‌کنید، به دنبال علائم دیگری مانند فوران مایع، بوی «خاموش» یا کپک باشید. غذاهای کنسرو شده ای را که نشانه ای از فساد دارند نچشید و استفاده نکنید. فوراً آنها را دور بریزید. آنها اصلاً برای مصرف نیستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *