گوجه فرنگی

گوجه فرنگی چروکی بنفش به سبک بیفت استیک است آنها همچنین به دلیل داشتن بافت متراکم و آبدار، با دانه های کوچک دانه که به طور نامنظم در سراسر گوشت پراکنده شده اند، قابل توجه هستند.

چروکی ارغوانی نام گونه‌ای از گوجه‌فرنگی است که میوه‌ای با رنگ رز تیره و تیره ایجاد می‌کند و زمانی که برای خوردن بالغ می‌شود، رنگی مایل به سبز در نزدیکی ساقه حفظ می‌کند.

فضای داخلی زرشکی عمیق و ترکیب پوست شفاف، رنگ متمایز آن را به آن بخشیده است این یکی از اولین گروه رنگ تیره گوجه فرنگی بود که گاهی اوقات به عنوان “سیاه” توصیف می شود.

رنگ داخلی نسبتاً تیره با تمایل دانه ها به احاطه شدن توسط ژل سبز تقویت می شود در سال 1995، جهش رنگ پوست چروکی بنفش در باغ کریگ لهولیر در کارولینای شمالی ایجاد شد.

گوجه فرنگی

این شکلات چروکی نام داشت و پوست زرد آن رنگ ماهاگونی مایل به قهوه‌ای به آن می‌دهد چروکی گرین در باغ کریگ در سال 1997 از کاشت شکلات چروکی پدید آمد.

این یکی از چندین گوجه فرنگی است که گوشت آن هنگام رسیدن سبز می ماند رنگ پوست زرد است که راهنمای رسیدن و آماده شدن گوجه فرنگی برای برداشت را نشان می دهد.

گوجه فرنگی بنفش چروکی بیشتر در تابستان و پاییز در دسترس است. این گوجه فرنگی را بهتر است تازه میل کنید و اغلب در ساندویچ ها و سالادهای BLT استفاده می شود برای تهیه پیتزا و پاستا نیز می توان از آن استفاده کرد.

کریگ لی هولیه در سال 1990 دانه های یک گوجه فرنگی بنفش بی نام را از جان دی. گرین از سویرویل، تنسی دریافت کرد.

جف از طعم گوجه فرنگی لذت می برد و شرکت او برای اولین بار این تنوع را در کاتالوگ بذر خود در سال 1993 فهرست کرد.

میوه رسیده بسیار استاندارد برای یک گوجه فرنگی است به اندازه و شکل یک توپ تنیس و وزن آن بین 4 تا 8 اونس 110 تا 230 گرم  است گوجه فرنگی رنگ روشن و طعم خوبی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *